Film produktowy i jego cena

Film taki powstaje najczęściej na zlecenie firmy, która chce zaprezentować swój produkt. Klip taki najczęściej pokazuje jeden, konkretny towar, jego wygląd, działanie i funkcje.

Co może przedstawiać klip produktowy?
Czy takie filmy są drogie?
Gdzie umieszcza się klipy produktowe?
Czy taki film zwiększa sprzedaż produktu?
Czy wiesz, że sklepy internetowe, które posiadają filmy produktowe, sprzedają więcej artykułów?

Koszty filmu

Klip produktowy, a właściwie jego cena jest z reguły orientacyjna. Przy każdym indywidualnym zleceniu dokonuje się wyceny kosztów. Wszystko zależy od tego, czego klient oczekuje po takim filmie. Dłuższy klip i z udziałem aktora na pewno będzie droższy. W agencjach reklamowych ceny takich filmów wahają się od 150 zł wzwyż. Zamawiając kilka klipów jednocześnie, możemy liczyć na dodatkowe upusty.

Kupujemy, przede wszystkim, wzrokiem, a w dalszej kolejności dotykiem. Sprzedawcy online wykorzystują coraz częściej stronę wizualną w sprzedaży.

Film, a sprzedaż

Filmy produktowe służą nie tylko reklamie, ale również pełnią role wirtualnego sprzedawcy. Klipy takie umieszczane są na stronie firmy lub w sklepie internetowym. Celem takiego wideo jest zwiększenie sprzedaży produktu. Z badań wynika, że film produktowy o 85% zwiększa zainteresowanie danym artykułem. Dodatkowo, każdy klient spędza na stronie z klipem produktowym, aż 2minuty dłużej. Wszystkie to sprawia, że firmy coraz chętniej inwestują w tego rodzaju materiały.

Profesjonalny i atrakcyjny film o produkcie potrafi skutecznie zachęcić klienta do kupna.